Lidhje

Shtëpia e Bardhë, grup pune që synon të ndajë shkencën nga politika


Shtëpia e Bardhë, grup pune që synon të ndajë shkencën nga politika
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë thonë se politizimi i shkencës nga administrata Trump rrezikoi jetë njerëzish, shkatërroi besimin tek publiku dhe përkeqësoi pasojat e ndryshimeve klimatike.

XS
SM
MD
LG