Lidhje

Gazetari disident Pratasevich shfaqet në video në Bjellorusi


Gazetari disident Pratasevich shfaqet në video në Bjellorusi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Opozita në Bjellorusi thotë se duket qartë se Raman Pratasevich, gazetari i arrestuar të dielën pasi avioni me të cilin udhëtonte u detyrua të ulej në Minsk, është rrahur në paraburgim. Ata citojnë një video në internet, për të cilën ata dhe të tjerët pretendojnë se është bërë nën forcën e regjimit.

XS
SM
MD
LG