Lidhje

Presidenti Biden nderon viktimat e masakrës së Tulsës


Presidenti Biden nderon viktimat e masakrës së Tulsës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Presidenti Joe Biden u bë presidenti i parë i Shteteve të Bashkuara që shënon përvjetorin e masakrës në Tulsa të shtetit Oklahoma në vitin 1921, kur një turmë e bardhë shkatërroi një komunitet afrikano-amerikan duke vrarë 300 persona dhe duke shatërruar mijëra shtëpi.

XS
SM
MD
LG