Lidhje

SHBA: Urdhër i ri Ekzekutiv për sanksione në Ballkan, shtohet Shqipëria


SHBA: Urdhër i ri Ekzekutiv për sanksione në Ballkan, shtohet Shqipëria
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Urdhri ekzekutiv për bllokimin e pasurive dhe pezullimin e hyrjes në ShBA të personave që kontribuojnë në destabilizimin e Ballkanit Perëndimor, përfshin edhe Shqipërinë dhe zgjeron objektin e saj, duke përfshirë personat që kryejnë korrupsion dhe minojnë institucionet demokratike.

XS
SM
MD
LG