Lidhje

Qindra palestinezë në rrezik dëbimi nga banesat në Jeruzalem


Qindra palestinezë në rrezik dëbimi nga banesat në Jeruzalem
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Dy lagje palestineze në Jeruzalemin Lindor kanë qenë pika tensioni të nxitura nga planet për të dëbuar qindra palestinezë nga shtëpitë ku ata kanë jetuar prej dekadash. Këto plane renditen ndër arsyet e luftimeve të fundit midis Izraelit dhe lëvizjes islamike Hamas në Gazë që la qindra të vdekur.

XS
SM
MD
LG