Lidhje

Kosovë, ndikimi i bashkësive fetare në dialogun ndëretnik


Kosovë, ndikimi i bashkësive fetare në dialogun ndëretnik
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Në Kosovë, përfaqësues të bashkësive fetare shqiptare thonë se bashkëpunimi ndërmjet tyre dhe bashkësisë fetare serbe do të ndihmonte procesin e bashkëpunimit politik dhe ekonomik si dhe shmangien e tensioneve.

XS
SM
MD
LG