Lidhje

Dhoma e Përfaqësuesve shfuqizon ligjin e vitit 2002 për autorizimin e luftës në Irak


Dhoma e Përfaqësuesve shfuqizon ligjin e vitit 2002 për autorizimin e luftës në Irak
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara votoi të enjten me 268 pro dhe 161 kundër për të shfuqizuar një ligj gati 20 vjeçar që u jepte presidentëve amerikanë kompetenca të gjëra për luftën kundër terrorizmit

XS
SM
MD
LG