Lidhje

Prodhimi i produkteve prej betoni dhe ndikimi i tij mbi klimën


Prodhimi i produkteve prej betoni dhe ndikimi i tij mbi klimën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Presidenti Joe Biden ka njoftuar një propozim për përmirësimin e infrastrukturës me vlerë 2.3 trilionë $. Por betoni i përdorur për ndërtimin e rrugëve, urave dhe objekteve të tjera të infrastrukturë është një nga burimet më të mëdha të emetimit të gazeve serrë në të gjithë botën

XS
SM
MD
LG