Lidhje

Teknologjia e njohjes së fytyrës dhe debati mbi liritë civile


Teknologjia e njohjes së fytyrës dhe debati mbi liritë civile
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Zyrtarët e rendit thonë se teknologjia e identifikimit të fytyrës po luan një rol gjithnjë e më të rëndësishëm në hetimet e tyre penale. Por mbrojtësit e të drejtave civile po ngrenë alarmin për fuqinë e saj dhe abuzimin e mundshëm të privatësisë së individëve

XS
SM
MD
LG