Lidhje

Një film për shtypjen e protestave të vitit 2020 në Bjellorusi


Një film për shtypjen e protestave të vitit 2020 në Bjellorusi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Filmi ruso-estonez "Minsk" i hedh një vështrim shtypjes nga qeveria e Bjellorusisë të protestave në gusht 2020. I gjithë filmi prej 90 minutash u realizua me një xhirim të vetëm të pandërprerë dhe do të dalë në treg për 1-vjetorin e ngjarjeve brutale.

XS
SM
MD
LG