Lidhje

Spam, një mish i konservuar që rikthehet në mënyrë krijuese


Spam, një mish i konservuar që rikthehet në mënyrë krijuese
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Spami shitet në më shumë se 40 vende të botës dhe emigrantët në SHBA po e shërbejnë në restorante, por në një mënyrë krijuese. Para se "spam" të bëhej një term kompjuterik, ai ishte një lloj mishi i konservuar amerikan që eksportohej dhe përqafohej nga kulturat në gjithë botën.

XS
SM
MD
LG