Lidhje

Turqi, ndotja dhe rritja e temperaturave shton nivelin e mukozës detare


Turqi, ndotja dhe rritja e temperaturave shton nivelin e mukozës detare
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Një shtresë masive e mukozës detare që ka mbuluar një pjesë të Detit të Marmarasë në Turqi është quajtur nga ekspertët një "katastrofë mjedisore". Përhapja e kësaj substance të trashë, të lëshuar nga organizmat detarë, ka alarmuar biologët detarë dhe ambientalistët.

XS
SM
MD
LG