Lidhje

Tirana dhe Shkupi zhgënjim mbi vendimin e Këshillit Evropian


Tirana dhe Shkupi zhgënjim mbi vendimin e Këshillit Evropian
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Në Shkup u mbajt një forum ekonomik i organizuar nga Instituti Delphi. Aty folën kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, Edi Rama dhe Zoran Zaev, të cilët shprehën zhgënjim nga dështimi i djeshëm në takimin e Këshillit Evropian për marrjen e datës për fillimin e bisedimeve me BE-në.

XS
SM
MD
LG