Lidhje

Samit i “nxehtë” evropian, mes çështjesh si Rusia dhe ligjet anti-LGBT


Samit i “nxehtë” evropian, mes çështjesh si Rusia dhe ligjet anti-LGBT
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Vendet e Bashkimit Evropian në kufi me Rusinë hodhën poshtë një plan franko-gjerman për të rifilluar takimet zyrtare me Presidentin rus Vladimir Putin. Samiti u shoqërua gjithashtu nga debate të nxehta mbi një ligj të miratuar nga Hungaria

XS
SM
MD
LG