Lidhje

Maqedoni e Veriut: Malet e Sharrit pritet të shpallen Park Kombëtar


Maqedoni e Veriut: Malet e Sharrit pritet të shpallen Park Kombëtar
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:25 0:00

Maqedonia e Veriut është pranë shpalljes Park Kombëtar të Maleve të Sharrit, një bukuri e rrallë dhe e pasur natyrore që perveç këtij vendi shtrihet edhe në Shqipëri dhe Kosovë. Ky status do të ndihmojë mbrojtjen e jetës së egër dhe zhvillimin e turizmit të qëndrueshëm.

XS
SM
MD
LG