Lidhje

Parlamenti zgjedh kreun e AMA-s, pavarësisht shqetësimeve të BE-së


Parlamenti zgjedh kreun e AMA-s, pavarësisht shqetësimeve të BE-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Në Shqipëri, parlamenti zgjodhi sot drejtuesin e ri të Autoritetit të Mediave Audiovizive, pavarësisht shqetësimeve të shprehura nga institucionet ndërkombëtare. Parlamenti votoi për Armela Krasniqin, drejtuesja aktuale a agjencisë shtetërore të lajmeve ATSH dhe ish zëdhënëse e PS.

XS
SM
MD
LG