Lidhje

Simmons: EULEX-i synonte mënjanimin e personave që ishin pengesë për bisedimet Kosovë-Serbi


Simmons: EULEX-i synonte mënjanimin e personave që ishin pengesë për bisedimet Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Ish shefi i gjykatësve të EULEX-it, Malcolm Simmons, e quajti sot EULEX-in një mision politik që synonte mënjanimin nga skena politike të personave që ishin parë si pengesë për bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Misioni i Bashkimit Evropian i hodhi poshtë pohimet e zotit Simmons

XS
SM
MD
LG