Lidhje

Dita Botërore e Popullsisë


Dita Botërore e Popullsisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Ndërsa Kombet e Bashkuara shënuan Ditën Botërore të Popullsisë më 11 korrik, ekspertët thonë se nuk ka një shifër të përsosur të popullsisë dhe se novacioni njerëzor do të vazhdojë të përballojë rritjen e numrit të njerëzve që jetojnë në Tokë.

XS
SM
MD
LG