Lidhje

Përmet, zbulohen varre të paidentifikuara, dyshohet të jenë të viktimave të komunizmit


Përmet, zbulohen varre të paidentifikuara, dyshohet të jenë të viktimave të komunizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Shoqata antikomuniste e të përndjekurve politikë thotë se dyshon se varret janë të të zhdukurve nga diktatura komuniste. Ndërsa Prokuroria e Përmetit thotë se është në pritje të vlerësimit të ekspertëve të monumenteve dhe mjekësisë ligjore pasi varret dyshohet se janë të periudhave më të hershme.

XS
SM
MD
LG