Lidhje

Tiranë: Veprimtarët e të drejtave njerëzore i kërkojnë qeverisë fonde garancie për fëmijët dhe rininë


Tiranë: Veprimtarët e të drejtave njerëzore i kërkojnë qeverisë fonde garancie për fëmijët dhe rininë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Në Tiranë, veprimtarëtt e të drejtave të fëmijëve dhe rinisë I bënë thirrje qeverisë shqiptare që të miratojë projektet e Bashkimit Europian mbi garancitë e të rinjve dhe fëmijëve. Ata thonë se këto grupmosha kanë shumë nevojë për fondet garancie dhe se zbatimi i tyre e afron Shqipërinë me BE-në.

XS
SM
MD
LG