Lidhje

Shqipëri: Ndotja e lumejve nga mbeturinat dhe ujërat e zeza


Shqipëri: Ndotja e lumejve nga mbeturinat dhe ujërat e zeza
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Ndotja e mjedisit vazhdon prej vitesh të jetë një problem shqetësues. Në një pjesë të madhe të bashkive të vendit mbeturinat urbane, inertet, por edhe ujrat e zeza, vazhdojnë të shkarkohen ne shtretërit e lumejve dhe përrejve, duke ndotur territorin si dhe duke rrezikuar shëndetin e banorëve.

XS
SM
MD
LG