Lidhje

Në Shtetet e Bashkuara shtohen infektimet me variantin Delta


Në Shtetet e Bashkuara shtohen infektimet me variantin Delta
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Varianti Delta aktualisht është mutacioni që po dominon në Shtetet e Bashkuara, me rreth 83% të rasteve. Ekspertët thonë se varianti më shqetëses deri më tani, Delta ka aftësi të mëdha ngjitëse dhe përhapjeje.

XS
SM
MD
LG