Lidhje

Rrezikshmëria e videove të rreme që krijohen nga inteligjenca artificiale


Rrezikshmëria e videove të rreme që krijohen nga inteligjenca artificiale
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Videot e rreme, të krijuara nga inteligjenca artificiale – që njihen me emrin “deepfakes” – po bëhen gjithnjë e më të zakonshme dhe më të vështira për t’u dalluar. Por disa video të tilla po përdoren për një qëllim të mirë.

XS
SM
MD
LG