Lidhje

SHBA, debat mbi mbajtjen e maskës dhe vaksinimin e detyrueshëm


SHBA, debat mbi mbajtjen e maskës dhe vaksinimin e detyrueshëm
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Duke marrë parasysh përhapjen e rasteve të variantit delta të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara, zyrtarët po vendosin rregulla të reja për mbajtjen e maskës, madje disa punëdhënës dhe pronarë restorantesh kanë filluar të kërkojnë dëshmi të vaksinimit nga klientët e tyre.

XS
SM
MD
LG