Lidhje

Shqipëri: Ekonomia midis optimizmit për rritje dhe thellimit të borxheve


Shqipëri: Ekonomia midis optimizmit për rritje dhe thellimit të borxheve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Në Shqipëri, Banka Qendrore shprehu optimizëm të matur mbi rritjen ekonomike dhe zbehjen e presioneve negative, që solli pandemia Covid-19. Por ekspertë të pavarur pohojnë se ekonomia shqiptare vuan nga probleme të thella strukturore

XS
SM
MD
LG