Lidhje

Vatrat e zjarreve mbeten aktive në Gjirokastër dhe në Vlorë


Vatrat e zjarreve mbeten aktive në Gjirokastër dhe në Vlorë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Vatra të zjarreve janë aktive në Gjirokastër dhe në Vlorë duke rrezikuar zona të banuara rurale dhe vijuar dëmtimin e ekonomive të frutikulturës dhe sipërfaqeve pyjore. Repartet zjarrfikëse janë përforcuar nga forca të ushtrisë që ndërhyjnë në terren për të mbajtur zjarret në kontroll.

XS
SM
MD
LG