Lidhje

Rusia fillon manovrat ushtarake me aleatët përgjatë kufirit afgan


Rusia fillon manovrat ushtarake me aleatët përgjatë kufirit afgan
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Rusia fillon këtë javë stërvitje masive ushtarake me aleatët e saj të Azisë Qendrore, Taxhikistanin dhe Uzbekistanin pranë kufirit të Taxhikistanit me Afganistanin. Manovrat mbahen në një kohë kur Shtetet e Bashkuara po tërheqin trupat nga Afganistani

XS
SM
MD
LG