Lidhje

60 vjet nga ndërtimi i Murit të Berlinit


60 vjet nga ndërtimi i Murit të Berlinit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Javën që vjen mbushen plot 60 vjet që kur filloi ndërtimi i Murit të Berlinit. Kjo pengesë prej betoni që do të ndante Lindjen dhe Perëndimin për 28 vjet u bë simbol i errësirës dhe shtypjes diktatoriale dhe më pas i rrëzimit të sisitemit komunist.

XS
SM
MD
LG