Lidhje

Ritet numri i afganëve që arrijnë në Turqi si rezultat i dhunës nga talebanët


Ritet numri i afganëve që arrijnë në Turqi si rezultat i dhunës nga talebanët
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Intensifikimi i konfliktit të armatosur mes talebanëve dhe forcave qeveritare afgane ka shkaktuar një fluks të ri refugjatësh afganë në Turqi.

XS
SM
MD
LG