Lidhje

SHBA pranon se situata e sigurisë në Afganistan po përkeqësohet


SHBA pranon se situata e sigurisë në Afganistan po përkeqësohet
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Zyrtarët thonë se talebanët morën nën kontroll tre kryeqytete të tjera provinciale në Afganistan dhe një bazë lokale të ushtrisë. Kryengritësit tani kontrollojnë rreth 65 përqind të territorit të vendit ndërsa Shtetet e Bashkuara dhe NATO përfundojnë tërheqjen e tyre pas një lufte 20 vjeçare atje.

XS
SM
MD
LG