Lidhje

COVID-i ekspozon krizën e diabetit në SHBA


COVID-i ekspozon krizën e diabetit në SHBA
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Pandemia me pasoja fatale e COVID-19-s ekspozoi një krizë më të thellë të shëndetit publik në Shtetet e Bashkuara dhe më të vështirë për t'u menaxhuar. Prej më shumë se një dekadë, vendi me ekonominë më të fortë në botë, duket se e ka humbur betejën kundër diabetit.

XS
SM
MD
LG