Lidhje

20 vjet nga Marrëveshja e Ohrit


20 vjet nga Marrëveshja e Ohrit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

Marrëveshja e Ohrit e arritur para njëzet vjetësh, e pengoi ndarjen e Maqedonisë së Veriut në vitin 2001. Ajo u mundësoi më shumë të drejta shqiptarëve të kësaj republike, ndërsa njohësit e rrethanave politike në Shkup thonë se marrëveshja duhet vazhdimisht të mbindërtohet dhe të ruhet

XS
SM
MD
LG