Lidhje

Shqipëri: Studimi, proceset në Gjykatat e Apelit, me vonesa të mëdha prej pandemisë dhe vetingut


Shqipëri: Studimi, proceset në Gjykatat e Apelit, me vonesa të mëdha prej pandemisë dhe vetingut
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Qendra studimore INFOÇIP ka përfunduar një studim në 6 Gjykatat e Apelit të Shqipërisë, ku janë zbuluar vonesa të konsiderueshme të mijëra proceseve gjyqësore. Shkaqet kryesore të vonesave janë mbyllja e gjykatave prej pandemisë dhe mos-zëvendësimi i gjyqtarëve të shkarkuar

XS
SM
MD
LG