Lidhje

Shqipëri: Prokurimet publike, dëmi në buxhet mbi 120 milionë dollarë në dekadën e fundit


Shqipëri: Prokurimet publike, dëmi në buxhet mbi 120 milionë dollarë në dekadën e fundit
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:39 0:00

Korrupsioni në Shqipëri në fushën e prokurimeve publike i ka sjellë buxhetit të shtetit mbi 120 milionë dollarë dëm gjatë dekadës së fundit, sipas Kontrollit të Lartë të Shtetit dhe Ministrisë së Financave që analizon të dhënat e 129 njësive të adutimit.

XS
SM
MD
LG