Lidhje

Avancimi i shpejtë i talibanëve revolton veteranët e ushtrisë amerikane


Avancimi i shpejtë i talibanëve revolton veteranët e ushtrisë amerikane
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Në 2002, korrespondenti i Zërit të Amerikës Kane Farabaugh punonte si gazetar për ushtrinë amerikane dhe pat intervistuar shumë ushtarë amerikanë gjatë një vizite në Afganistan në fazat e hershme të dislokimit të tyre atje. Zoti Frabaugh bisedoi me disa prej tyre që tani janë veteranë.

XS
SM
MD
LG