Lidhje

SHBA: Mësimet nga tërheqja nga Afganistani dhe trashëgimia e luftës 20 vjeçare


SHBA: Mësimet nga tërheqja nga Afganistani dhe trashëgimia e luftës 20 vjeçare
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00

Pas një lufte pothuajse 20 vjeçare dhe me një situatë kaotike në Afganistan, ekspertët amerikanë të politikës së jashtme po analizojnë pasojat e mënyrës se si u krye tërheqja dhe çdo të thotë kjo në shkallë globale.

XS
SM
MD
LG