Lidhje

Vendet e BE-së përshpejtojnë ritmin e vaksinimeve


Vendet e BE-së përshpejtojnë ritmin e vaksinimeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Pasi u përballën me kritika të ashpra për fillimin e ngadaltë të programeve të vaksinimit kundër koronavirusit, shumë vende të Bashkimit Evropian kanë pasur një rritje të ritmit të vaksinimeve javët e fundit, madje më të lartë se në Shtetet e Bashkuara dhe Britani.

XS
SM
MD
LG