Lidhje

Familja ushtarake amerikane planifikon arratisjen e familjes afgane nga Kabuli


Familja ushtarake amerikane planifikon arratisjen e familjes afgane nga Kabuli
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Shumë ish-pjesëtarë të Ushtrisë Amerikane që kanë shërbyer në Afganistan, po punojnë pa pushim për të nxjerrë kolegët e tyre afganë nga Kabuli. Ata frikësohen se talebanët do të burgosin ose vrasin përkthyesit dhe familjet e tyre që nuk arrijnë të largohen deri më 31 gusht.

XS
SM
MD
LG