Lidhje

Kosovë: Seminari i gjuhës e letërsisë shqipe


Kosovë: Seminari i gjuhës e letërsisë shqipe
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:10 0:00

Në Prishtinë po i zhvillohet seminari i 39-të ndërkombëtar për gjuhën, letërsinë dhe kulturën shqiptare në të cilin këtë vit po marrin pjesë një numër më i vogël studiuesish të fushës së albanologjisë, për shkak të situatës me pandeminë COVID-19.

XS
SM
MD
LG