Lidhje

Shqipëri, shqetësim për rritjen e dhunës në familje


Shqipëri, shqetësim për rritjen e dhunës në familje
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

Në Shqipëri, organizatat joqeveritare po shprehin shqetësim në lidhje me përmasat në rritje të dhunës në familje. Sipas tyre, vetëm gjatë këtij viti në rajonin e Shkodrës janë evidentuar 178 raste të dhunës në familje, kryesisht ndaj grave dhe vajzave të moshës nga 20-35 vjeç.

XS
SM
MD
LG