Lidhje

Banorët e Nju Orlinsit vazhdojnë të vuajnë nga pasojat e uraganit Ida


Banorët e Nju Orlinsit vazhdojnë të vuajnë nga pasojat e uraganit Ida
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Uragani Ida ka lënë mbi një milionë banorë të shtetit amerikan të Luizianës pa energji elektrike dhe furnizim me ujë të pastër. Autoritetet shtetërore dhe kompania “Entergy” thanë se mund të duhen 30 ditë për riparimin e infrastrukturës energjitike dhe rikthimin e energjisë elektrike.

XS
SM
MD
LG