Lidhje

Ndikimi i ndryshimeve të klimës tek shtresat e ngricave në Siberi


Ndikimi i ndryshimeve të klimës tek shtresat e ngricave në Siberi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

Përpara Konferencës së Kombeve të Bashkuara mbi ndryshimet klimatike (COP26) në Skoci në nëntor të këtij viti, shkencëtarët po studiojnë shkrirjen e ngricës së përhershme dhe efektet e saj në Siberinë Jugore. Temperaturat në rritje nënkuptojnë që toka po çliron më shumë karbon në atmosferë.

XS
SM
MD
LG