Lidhje

Një amerikane e bllokuar në Afganistan tregon për Zërin e Amerikës ankthin dhe traumën


Një amerikane e bllokuar në Afganistan tregon për Zërin e Amerikës ankthin dhe traumën
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Në një përpjekje kaotike deri më 30 gusht, ushtria amerikane arriti të evakuojë më shumë se 124,000 civilë nga Afganistani, përfshirë 6,000 amerikanë. Por sipas njoftimeve, në Afganistan ende vazhdojnë të jenë të bllokuar rreth 100 apo 200 amerikanë.

XS
SM
MD
LG