Lidhje

Përkujtohet 75 vjetori i Kryengritjes antikomuniste të Postribës


Përkujtohet 75 vjetori i Kryengritjes antikomuniste të Postribës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Në Postribë të Shkodrës u përkujtua sot 75 vjetori i Kryengritjes së Postribës, që vlerësohet si e para kryengritje antikomuniste në Shqipëri. Pjesëmarrësit vlerësuan qendresën e banorëve dhe theksuan nevojën e dënimit të krimeve të komunizmit.

XS
SM
MD
LG