Lidhje

30 vite në kërkim të eshtrave të babait dhe vëllait që u vranë nga regjimi komunist shqiptar


30 vite në kërkim të eshtrave të babait dhe vëllait që u vranë nga regjimi komunist shqiptar
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:45 0:00

Në Shqipëri edhe pas tridhjetë vitesh të përmbysjes së regjimit komunist rreth 4 mijë familje janë në kërkim të eshtrave të të afërmve të tyre që u vranë si të burgosur politikë. 75 vjeçari Taip Hoxha rrëfen përpjeket për të gjetur eshtrat e babait dhe vëllait të pushkatuar nga rregimi komunist.

XS
SM
MD
LG