Lidhje

Mjeti luftarak izraelit me inteligjencë artificiale dhe aftësi autonome në fushën e betejës


Mjeti luftarak izraelit me inteligjencë artificiale dhe aftësi autonome në fushën e betejës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Firma shtetërore izraeliteIAI ka prodhuar një automjet tokësor me telekomandë, për të cilin eksperët thonë se mund të përdoret për të mbështetur trupat në situata të ndryshme luftarake.

XS
SM
MD
LG