Lidhje

Ekspertët: Kina dhe Pakistani u kanë ofruar mbështetje talebanëve


Ekspertët: Kina dhe Pakistani u kanë ofruar mbështetje talebanëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Me tërheqjen e Shteteve të Bashkuara nga Afganistani pas 20 vitesh, disa ekspertë thonë se Kina dhe Pakistani po ndërhyjnë për të ofruar mbështetje të menjëhershme dhe mundësi investimesh afatgjata për qeverinë e talibanëve në Kabul.

XS
SM
MD
LG