Lidhje

Nderimi i të persekutuarve në Mursi të Sarandës


Nderimi i të persekutuarve në Mursi të Sarandës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

Mursia e Sarandws, një zonë kufitare me Greqinë, njohu gjatë viteve të regjimit komunist persekutime të rënda të banorëve të saj. Dhjetëra persona nga ky fshat bënë mbi një mijë vite burg dhe zona njohu pushkatime, humbje jetësh në burgje dhe interrnime të familjeve.

XS
SM
MD
LG