Lidhje

Rrugë të bllokuara në veriun e Kosovës edhe të martën


Rrugë të bllokuara në veriun e Kosovës edhe të martën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Grupe qytetarësh serb vazhdojnë të mbajnë të bllokuar rrugën për në vendkalimin kufitar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Jarinjë, në veriun e banuar me shumicë serbe, në shenjë proteste kundër vendimit të qeverisë së Kosovës për të zbatuar masën e reciprocitetit me Serbinë për targat e makinave.

XS
SM
MD
LG