Lidhje

Mbi 12 mijë migrantë nga Haiti kërkojnë azil në Teksas


Mbi 12 mijë migrantë nga Haiti kërkojnë azil në Teksas
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Autoritetet amerikane kanë mbyllur portin e hyrjes në Del Rio të Teksasit, pasi më shumë se 12,000 migrantë nga Haiti kërkuan azil, dhe administrata e Presidentit Biden po i rikthen ata me avionë, një nga operacionet më të shpejta të rikthimit të migrantëve në shkallë të gjerë në historinë e SHBA

XS
SM
MD
LG